Novinky & Akce

Duchcovští malíři dobývají Evropu

Evropský cech malířů UNIEP pořádal 9. a 10. října ve spolupráci s firmou STO, která vyrábí nátěrové hmoty, mezinárodní tréninkový kemp po mladé malíře.

Tato akce se uskutečnila v rámci veletrhu řemesel v rakouském Wieselburgu. Zúčastnilo se 11 dvoučlenných týmů z 8 evropských zemí.  Českou republiku reprezentoval již vyučený malíř a člen Cechu malířů, lakýrníků a tapetářů ČR Matůš Čopan a  žákyně Střední školy stavební a strojní Teplice Lucie Bulová.

Zástupci jednotlivých zemí byli rozlosováni do mezinárodních týmů. Zároveň si vylosovali určité téma zadání práce a začali tvořit. Úkolem bylo vytvořit dekorace pro interiér a exteriér v různých evropských stavebních stylech. Zajímavostí bylo, že k tvorbě byl omezený počet nářadí, takže si mezi sebou museli dokázat vytvořit vazby a nářadí si půjčovat. Tím museli mezi sebou vzájemně komunikovat a určitým způsobem si organizovat čas na práci. Všichni se se ctí poprali se zadanými úkoly, které dělali většinou poprvé v životě, navíc s materiály, které neznali. Vedení firmy STO bylo velmi mile překvapeno, jak to všichni zvládli a hodnotili vytvořená díla velmi vysoko.

Děkujeme Lucii Bulové za důstojnou reprezentaci a propagaci školy na evropské úrovni.

Foto zde...


Partneři