Novinky & Akce

Návštěva

Nová radní Ústeckého kraje (ÚK) pro oblast školství, mládež a tělovýchovu

Ing. Jindra Zalabáková navštívila naši školu


Nová radní ÚK pro oblast školství se rozhodla začít v nové funkci tím, že se v co nejkratším čase fyzicky seznámí s většinou středních škol ústeckého regionu, aby si zmonitorovala jejich stav, poznala jejich potřeby a získala dostatek informací pro odpovědné řízení a rozhodování v oblasti školství, za které je zodpovědná.

Pro svou první návštěvu si vybrala naši školu - Střední školu stavební a strojní Teplice – školu, kterou navštěvuje 600 žáků zejména technických oborů, školu nabízející učební a maturitní studium ve strojních, stavebních, dřevozpracujících a elektro oborech, školu, která si zvolila za své motto slogan, který odráží její praktické nastavení: „Učíme pro život…“.

Radní ÚK při návštěvě naší školy doprovodila vedoucí odboru ŠMT Ing. Dagmar Waicová a náměstek primátora Města Teplic Bc. Jiří Štábl. Společně s ředitelem školy Mgr. Alešem Frýdlem prošli dostavěné objekty budoucího kampusu, kde právě probíhá kolaudační řízení. Pokud proběhne vše podle plánu a podaří – li se najít finanční prostředky na vybavení školy, měla by se zde rozeběhnout výuka naplno již od září 2021. Prohlídka pokračovala v další již dokončené a vybavené části kampusu – v nových autodílnách. Díky uvolnění hygienických opatření zde již probíhala výuka naplno. Žáci zde oceňují moderní a perfektně vybavené dílny, kde mohou pracovat na nových reálných autech – Škoda Octavia RS a Škoda Superb, které dostala škola darem jako učební pomůcku od firmy Škoda Auto a.s..

„Je třeba vytvářet žákům reálné pracovní prostředí a umožnit jim pracovat s nejmodernější technikou, abychom jim umožnili snadný vstup do praxe. A zde se to podařilo“, ocenila nové dílny radní ÚK.

Radní se zajímala o všechny části naší školy, a proto postupně prošla všechny budovy školy i odloučená pracoviště v Krupce a Duchcově. Po 5 hodinách návštěvy, kdy postupně prošla truhlářské, klempířské, instalatérské, zahradnické, karosářské, obraběčské, zámečnické a elektrodílny, se ještě setkala na domově mládeže školy s žáky Fotbalové akademie FAČR, která zastřešuje speciální projekt výchovy největších žákovských fotbalových talentů ÚK.

Radní ÚK se zajímala velmi podrobně o hospodaření naší školy, o to, jak se škola rozvíjí, o to, jaké dělá aktivity, jak škola podporuje žáky a jejich rozvoj. Velmi ocenila to, že naše škola vyhrála 3 x za sebou krajskou soutěž obráběčů kovů a v letošním roce i soutěž instalatérů. Hlavní úspěch školy ale vidí v tom, že se naše škola neustále rozvíjí, že podporuje rozvoj svých žáků a že ve třetím ročníku realizuje odborný výcvik žáků již v reálném prostředí smluvních firem, což umožňuje snadný vstup našim absolventům do praxe.

 

Mgr. Aleš Frýdl

Ředitel školy

VV


Partneři