Novinky & Akce

Okresní kolo soutěže v basketbalu chlapců

I letos se konal tradiční turnaj v basketbalu. Okresní kolo se konalo ve Sportovní hale Teplice a zúčastnilo se ho 8 školních družstev.

Turnaji předcházela dvě setkání zájemců a vybraných basketbalistů v tělocvičně v Teplicích. Přítomní žáci se snažili o bojovný výkon, ale byla znát herní nezkušenost týmu a absence střelecké osobnosti. Po loňském 2. místě jsme byli nasazeni do skupiny B spolu s SPŠ Teplice, BGB Bohosudov a SZŠ Teplice. Ve skupině A byl favorit soutěže GYM Teplice, OA Teplice, AGC Teplice a SŠ Alejní.

Úvodní utkání se SZŠ Teplice se nám vůbec nevydařilo a prohráli jsme 19:0. Velmi chabá byla naše střelba a body soupeře  po našich  hrubých chybách rozhodly celé klání.  Utkání s BGB Bohosudov bylo velmi vyrovnané, prohráli jsme 4:3 po neuvěřitelně slabé střelbě . Proti SPŠ jsme hráli vyrovnaný zápas. Po dvou třetinách času byl stav 2:2. Měli jsme řadu šancí, bohužel jsme je nevyužili. Také soupeř byl střelecky nemohoucí i když měl v týmu dva baskeťáky. Po našich chybách v rozehrávce jsme nakonec podlehli 2:9. Celkově jsme skončili na 6. místě.

Celé družstvo zaslouží pochvalu za bojovnost a chování v turnaji. K lepšímu umístění chyběla vyrovnanější základní pětka, střelecká osobnost a také štěstí při zakončení.

Družstvo SŠSaS Teplice :

Teplice      Kallay, Dudi, Gajarský, Husár, Husák

Duchcov   Karchňák, Hrstka

Krupka     Bužo, Jougl, Městka

 

Pořadí nejlepších družstev :

  1. GYM     Teplice
  2. AGC     Teplice
  3. SZŠ     Teplice

Partneři