Novinky & Akce

Přebor republiky v silovém čtyřboji Brno 22. 3. - 23. 3. 2018

Po loňském úspěchu v Brně (2. místo v družstvech a 3. místo v jednotlivcích) nastala letos složitější situace, protože odešla výborná dvojice bratrů Kmentů. Před závodem se ještě zranila dvojice adeptů z Duchcova  a družstvo tak bylo složeno z jednoho zkušeného borce a tří nováčků. 

V den soutěže jsme využili i dobrého losování (4. v pořadí) a sledovali naše největší soupeře a činnost rozhodčích.

Družstvo se výborně podporovalo a bylo velmi dobrým týmem. Už od počátku bylo zřejmé, že družstvo táhne Vitalii Shmiliak a dodával tím optimismus i dalším členům. Všichni jeli na doraz a po výkonu na hrazdě-vznosy (47 opakování) se náš nejlepší silák Vitalii zhroutil vysílením na zem a potřeboval několik minut k regeneraci. Všichni členové družstva odváděli maximální výkony a velmi obětavou práci po celou dobu přeborů. Výsledkem bylo výborné třetí místo v družstvech.

Největším překvapením, zejména pro domácí, bylo celkové vítězství našeho borce Vitalie Shmiliaka v soutěži jednotlivců. Neprosadil se velký favorit domácích Pavel Švec, který díky své větší hmotnosti sice vedl, ale v poslední hrazdové soutěži-vznosech ho právě větší hmotnost zradila. Vitalii na hrazdě podal mimořádný výkon a ve vznosech domácího siláka rozdrtil.

První místo v soutěži jednotlivců je pro naši školu historicky nejlepší umístění . Celé družstvo silového čtyřboje výborně reprezentovalo naši školu a region. Díky velmi dobrému umístění jsme stále ve hře o vítězství v celoroční soutěži OS STAVBA.

 

Složení našeho týmu :

 

Vitalii Shmiliak –Duchcov

Jiří Šustek         - Teplice

Jiří Hellus          - Teplice

Dominik Fiala  -  Teplice

 

Výsledky soutěž družstev :

  1. SŠ polytechnická Brno A
  2. Akademie řemesel Praha
  3. SŠ stavební a strojní Teplice
  4. SŠ SŘ Pražská Brno-Bosonohy
  5. SOŠ energ. a stavební , OA a SZŠ Chomutov
  6. SPŠS a  SOŠST, Ústí nad Labem
  7. /mimo soutěž/ SŠ polytechnická Brno

 

Soutěž jednotlivců  :

 

  1. Vitalii Shmiliak      SŠ stavební a strojní Teplice          231,5  b.
  2. Pavel Švec             SŠ polytechnická Brno                 225,0
  3. Michal Jelínek      SOŠ,OA,SZŠ  Chomutov                 218,5

 

 

 

 


Partneři