Novinky & Akce

Projekt H2AC4Schools

H2AC4schools - Závody saských a českých škol Projetí světa elektromobily s vodíkem.

V sobotu 30. 3. 2019 se v Děčíně náš tým účastnil dalšího přípravného závodu projektu H2AC4Schools. Jeden z našich řidičů dosáhl během závodu nejlepšího času kola. Naši borci pak obsadili celkové šesté místo a nasbírali spoustu zkušeností pro hlavní závod, který se uskuteční 18. 5. v německém Chemnitz. Úpravou taktiky v závodě a drobnými technickými úpravami vozidla není pro náš tým medailové umístění nereálné. Tak nám v květnu držte palce.

Informace o projektu H2AC4Schools:

Žáci mají k dispozici model auta (1:10), elektromotor modelu, který je napájen baterií chemických dobíjecích článků. Tyto články jsou za jízdy dobíjeny vodíkovými palivovými články. Úkolem je zlepšit účinnost celého systému a dokázat na jedno dobití projet co nejdelší dráhu. Naši borci se úkolu opravdu nebojí a model auta prochází totální přestavbou. Nutno poznamenat, že všechny úpravy provádí pouze žáci a učitelé mají opravdu jen poradní hlas.

Soutěž je mezinárodní a účastní se jí střední školy z české a německé strany hranice. Za českou stranu převzala záštitu nad soutěží ČVUT a VŠCHT Praha.

H2AC4_poster.pdf

Info na Facebooku ČVUT


Partneři