Projekt H2AC4 – testovací jízdy

V sobotu 9.4. 2022 proběhl testovací závod projektu H2AC4schools – Závody saských a českých škol PrOJETÍ světa elektromobility s vodíkem. 

Opět se ukázalo, že když se naši žáci do něčeho pustí, mají na to být nejlepší. Naši kluci nedali soupeřům šanci a s počtem 493 najetých soutěžních kol za dobu 3 hodin testovací závod s přehledem ovládli. Testovací závod prověřil vozidlo po technické stránce a ukázal, že zvolená technická řešení se osvědčila a vozidlo bylo dobře připraveno. Taktika jízdy a nakládání se zdroji energie se také osvědčila, čas věnovaný přípravě se tedy vyplatil. Po doladění drobných nedostatků technického rázu máme příští měsíc v německém Chemnitz dobrou šanci se ve finálovém závodě umístit na slušném místě. Na posledním uskutečněném finálovém závodě v těžké konkurenci dvaceti českých a německých škol náš tým obsadil výborné třetí místo. Tak nám všichni držte palce, ať tento úspěch příště překonáme.