OBRÁBĚČ KOVŮ

  Název oboru: Obráběč kovů
  Kód oboru: 23 – 56 – H/01
  Délka a forma studia: tříleté denní studium
  Zakončení studia: závěrečná zkouška
  Získané vzdělání: střední s výučním listem
  Přijímací řízení: bez přijímacích zkoušek

  Co se u nás naučíš?

  Absolvent uvedeného oboru bude středoškolsky vzdělaný odborník se vzděláním všeobecným i odborným. Po absolvování nástupní praxe a přiměřené době zapracování bude připraven k výkonu náročných dělnických činností v oblasti strojního třískového obrábění převážně na konvenčních a CNC soustruzích a frézkách. Dále se absolvent bude moci uplatnit v samostatném podnikání v oblasti strojírenské nebo příbuzné výroby.

  Co nabízíme?

  • Všem žákům je poskytnut zdarma pracovní oděv a obuv.
  • Výuka programování CNC na různých systémech
  • Ve třetím ročníku možnost praxe u sociálních partnerů v regionu spojené s výdělkem
  • Možnost získání svářecího průkazu

  Aktivity žáků oboru Obráběč kovů

  Nejlepší obráběč kovů v ČR je z naší školy

  Nejlepší obráběč kovů v ČR je z naší školy

              Máme nejlepšího juniorského obráběče v České republice V celostátním kole odborné soutěže Kovo Junior 2024 Obráběč kovů. Zvítězil žák naší školy Dominik MELCHER. V letošním celostátním finále obráběčů kovů konaném ve Žďáru nad...

  Práce pro lanovou dráhu

  Práce pro lanovou dráhu

  Žáci naší školy spolu s učiteli odborného výcviku znovu dokazují, že svému řemeslu rozumí. Na základě dlouhodobé spolupráce školy a společnosti Sport Krupka s.r.o. se naši žáci podílejí na výrobě náhradních dílů pro lanovou dráhu v Krupce. Tentokrát byl požadavek na...

  Exkurze v Elektrárně Ledvice

  Exkurze v Elektrárně Ledvice

  Ve dnech 8. a 9. června 2023 se žáci tříd O1 a ET1 zúčastnili exkurze v Elektrárně Ledvice. Po úvodním školení o dodržování zásad bezpečnosti, žáci shlédli film o vzniku uhlí a historii jeho těžby. Během samotné exkurze měli žáci možnost se seznámit s různými...

  Exkurze a prezentace společnosti Sev.en Services s.r.o.

  Exkurze a prezentace společnosti Sev.en Services s.r.o.

  Výběr žáků třetích ročníků oborů obráběč kovů, strojní mechanik, malíř a elektrikář se dne 9. května 2023 v odpoledních hodinách zúčastnil exkurze v povrchovém dole Vršany, který se nachází v blízkosti města Most. Na místo prohlídky nás odvezlo firemní auto UNIMOG....

  Exkurze strojních oborů

  Exkurze strojních oborů

  Odborné exkurze obráběčů a strojních mechaniků  Žáci oboru obráběč kovů a strojní mechanik se pravidelně zúčastňují odborných exkurzí. Naposledy ve firmě Mikron s.r.o Teplice, která se zaměřuje na přesné strojní obrábění a to nejen oceli nebo litiny, ale také slitin...

  Zimní sportovní kurz

  Zimní sportovní kurz

  Žáci naší školy se účastnili zimního sportovního kurzu v Nových Hamrech. Počasí nám přálo a tak jsme mohli využít služeb nedalekého lyžařského střediska v Potůčkách, kde si žáci užívali lyžování a snowboardu. Zimního sportovního kurzu se účastnili i začátníci, kteří...

  Pomáháme si

  Pomáháme si

  Na naší škole platí, že si pomáháme. Naši žáci si navzájem pomáhají udržovat svá pracoviště v bezvadném stavu a běžné údržbářské práce zvládají sami. Tentokrát instalatéři v dílnách v Duchcově potřebují nainstalovat nové osvětlení. Pro elektrikáře to není problém a...

  Berlín historie a současnost

  Berlín historie a současnost

  Krásné podzimní počasí jsme využili i my a vyrazili jsme do Berlína. Čekala nás prohlídka města, jeho nejznámějších památek, ale i míst, která připomínají události nedávno minulé. Začali jsme u Berlínské zdi, kde East Side Gallery stále připomíná rozdělení města ve 2....

  Klíč od kostela

  Klíč od kostela

  O skutečnosti, že naši učitelé odborného výcviku jsou opravdoví mistři a mají spoustu dovedností, které mohou našim žákům předat nás opět přesvědčili když na žádost zástupců města Krupky dokázali vyrobit duplikát klíče od městského kostela ze 14. století. Nejen, že ti...