OBRÁBĚČ KOVŮ

  Název oboru: Obráběč kovů
  Kód oboru: 23 – 56 – H/01
  Délka a forma studia: tříleté denní studium
  Zakončení studia: závěrečná zkouška
  Získané vzdělání: střední s výučním listem
  Přijímací řízení: bez přijímacích zkoušek

  Co se u nás naučíš?

  Absolvent uvedeného oboru bude středoškolsky vzdělaný odborník se vzděláním všeobecným i odborným. Po absolvování nástupní praxe a přiměřené době zapracování bude připraven k výkonu náročných dělnických činností v oblasti strojního třískového obrábění převážně na konvenčních a CNC soustruzích a frézkách. Dále se absolvent bude moci uplatnit v samostatném podnikání v oblasti strojírenské nebo příbuzné výroby.

  Co nabízíme?

  • Všem žákům je poskytnut zdarma pracovní oděv a obuv.
  • Výuka programování CNC na různých systémech
  • Ve třetím ročníku možnost praxe u sociálních partnerů v regionu spojené s výdělkem
  • Možnost získání svářecího průkazu

  Aktivity žáků oboru Obráběč kovů

  Exkurze v Elektrárně Ledvice

  Exkurze v Elektrárně Ledvice

  Ve dnech 8. a 9. června 2023 se žáci tříd O1 a ET1 zúčastnili exkurze v Elektrárně Ledvice. Po úvodním školení o dodržování zásad bezpečnosti, žáci shlédli film o vzniku uhlí a historii jeho těžby. Během samotné exkurze měli žáci možnost se seznámit s různými...

  Exkurze a prezentace společnosti Sev.en Services s.r.o.

  Exkurze a prezentace společnosti Sev.en Services s.r.o.

  Výběr žáků třetích ročníků oborů obráběč kovů, strojní mechanik, malíř a elektrikář se dne 9. května 2023 v odpoledních hodinách zúčastnil exkurze v povrchovém dole Vršany, který se nachází v blízkosti města Most. Na místo prohlídky nás odvezlo firemní auto UNIMOG....

  Exkurze strojních oborů

  Exkurze strojních oborů

  Odborné exkurze obráběčů a strojních mechaniků  Žáci oboru obráběč kovů a strojní mechanik se pravidelně zúčastňují odborných exkurzí. Naposledy ve firmě Mikron s.r.o Teplice, která se zaměřuje na přesné strojní obrábění a to nejen oceli nebo litiny, ale také slitin...

  Zimní sportovní kurz

  Zimní sportovní kurz

  Žáci naší školy se účastnili zimního sportovního kurzu v Nových Hamrech. Počasí nám přálo a tak jsme mohli využít služeb nedalekého lyžařského střediska v Potůčkách, kde si žáci užívali lyžování a snowboardu. Zimního sportovního kurzu se účastnili i začátníci, kteří...

  Pomáháme si

  Pomáháme si

  Na naší škole platí, že si pomáháme. Naši žáci si navzájem pomáhají udržovat svá pracoviště v bezvadném stavu a běžné údržbářské práce zvládají sami. Tentokrát instalatéři v dílnách v Duchcově potřebují nainstalovat nové osvětlení. Pro elektrikáře to není problém a...

  Berlín historie a současnost

  Berlín historie a současnost

  Krásné podzimní počasí jsme využili i my a vyrazili jsme do Berlína. Čekala nás prohlídka města, jeho nejznámějších památek, ale i míst, která připomínají události nedávno minulé. Začali jsme u Berlínské zdi, kde East Side Gallery stále připomíná rozdělení města ve 2....

  Klíč od kostela

  Klíč od kostela

  O skutečnosti, že naši učitelé odborného výcviku jsou opravdoví mistři a mají spoustu dovedností, které mohou našim žákům předat nás opět přesvědčili když na žádost zástupců města Krupky dokázali vyrobit duplikát klíče od městského kostela ze 14. století. Nejen, že ti...

  Závěrečné zkoušky

  Závěrečné zkoušky

  V červnu začínají na naší škole závěrečné zkoušky tříletých učebních oborů. Po písemné zkoušce bude následovat zkouška praktická a nakonec žáci před komisí prokáží své znalosti v ústní zkoušce. Věříme, že letošní třeťáci naváží v úspěšnosti u závěrečných zkoušek na...

  KOVO JUNIOR 2022 – OBRÁBĚČ KOVŮ

  KOVO JUNIOR 2022 – OBRÁBĚČ KOVŮ

  Dne 23.3. 2022 se na naší škole uskutečnilo krajské kolo soutěže KOVO JUNIOR 2022 - OBRÁBĚČ KOVŮ. Nejlepší žáci oboru obráběč kovů z našeho kraje se utkali v naší škole a změřili své dovednosti v komplexní soutěži, která prověřila jejich dovednosti v soustružení,...