Dovednostní soutěž žáků ZŠ

Dne 19.6. proběhlo na naší škole v Krupce finálové kolo soutěže pro žáky ZŠ z okresu Teplice ZLATÝ OSMÁK.

Cílem soutěže bylo zvýšit povědomí žáků ZŠ o strojních a elektrotechnických oborech naší školy. Žáci osmých tříd základních škol z okresu Teplice měli možnost v průběhu jara vyzkoušet a ve finálovém kole i vzájemně poměřit síly v dovednostních soutěžích zaměřených na strojírenství a elektrotechniku. Ve finálové kole bylo v části věnované strojírenství za úkol vyrobit podle výkresové dokumentace píšťalku z mosazi a v elektrotechnické části byla soutěž robotů ovládaných na dálku.

Díky patří i firmám MAHR s.r.o. , O-I a.s. a Autokabel Krupka s.r.o. se kterými má naše škola dlouhodobou spolupráci a které soutěž podpořili drobnými dárky pro soutěžící.

První místo v soutěži získala ZŠ Dubí 2, ale celkové pořadí nebylo až tak důležité, hlavním účelem soutěže bylo se něco dozvědět a dobře se u toho pobavit.